پرش لینک ها

جزیره کیش میزبان “نخستین نشست آنلاین رؤسای دانشگاه های کیش با رؤسای دانشگاه های عضو IAUP”

نخستین وبینار بین المللی رؤسای دانشگاه های منطقه آزاد کیش با رؤسای دانشگاه های عضو IAUP

پروفسورمحمدشریف ملک زاده در نشست خبری  وبینار تخصصی روسای دانشگاه های کیش با دانشگاه های عضو”IAUP”

تبدیل کیش به هاب دیلماسی علمی و تاسیس  دفتر_منطقه_خاورمیانه اتحادیه بین المللی رؤسای دانشگاه ها از ظرفیت های معرفی جاذبه گردشگری این جزیره به  سایر ملل و شناسایی جایگاه تخصصی  جزیره_کیش است

دکتر محمدشریف ملک زاده، در جمع خبرنگاران به تشریح جزییات این وبینار پرداخت و اظهار داشت: این نشست در راستای راه اندازی دفتر منطقه ای آسیای مرکزی و خاورمیانه اتحادیه بین المللی روسای دانشگاه های جهان «iaup» در جزیره کیش به عنوان یک دفتر دائمی و منطقه ای دانشگاه های آسیای مرکزی و خاورمیانه، برگزار شد.

رئیس منطقه آسیای مرکزی و خاورمیانه «iaup» با بیان اینکه برای نخستین بار ریاست دفتر منطقه‌ای «iaup» به عهده یک ایرانی گذاشته شده است گفت: امیدوارم با یک همدلی و هم افزایی بین دانشگاه های کشور به دستاوردهای خوبی در زمینه تبادل نظر استاد و دانشجو برسیم.

وی افزود: در این نشست به پیشنهاد دکتر مظفری رئیس سازمان منطقه آزاد کیش مقرر شد این جزیزه به صورت پایلوت به یک مرکز دیپلماسی علمی تبدیل شود که این مهم” می تواند یکی از ظرفیت هایی بسیار مهم برای معرفی پتانسیل های علمی و جاذبه های گردشگری این منطقه به کشورهای خارجی باشد.

پدر علم نوین گردشگری گفت: تبادل استاد و دانشجو از اهداف مهم دفتر منطقه‌ای «iaup» است و در این راستا نیز نشست های تخصصی دفتر منطقه‌ای ایران بین دانشگاه های تخصصی عضو «iaup» به منظور ارتقای رنکینگ دانشگاه های ایرانی بیش از پیش برگزار می شود.

براساس این گزارش، نشست تخصصی روسای منطقه آزاد کیش و جمعی از روسای دانشگاه های عضو «iaup» با همکاری منطقه آزاد کیش برگزار و در آئین افتتاحیه که با حضور رئیس کل «iaup» پرفسور «کاخا شنگلیا»، رئیس اتحادیه دانشگاه های جهان برگزار شد، رئیس منطقه آزاد کیش و رئیس منطقه «iaup» سخنرانی کردند.

روسای دانشگاه های «کاکاکوس» گرجستان، دانشگاه «فدرال کازان» روسیه، دانشگاه «پرزیدنت» اندونزی، دانشگاه علوم کاربردی وین اتریش، دانشگاه صنعت و نفت آذربایجان، دانشگاه ملی آگاربان ارمنستان، دانشگاه بیشکک قزاقستان و دانشگاه آموزش دولتی ارمنستان نیز در این آئین به بیان دیدگاه های خود پرداخته و از برنامه های دفتر منطقه‌ای «iaup» به ریاست پروفسور ملک زاده استقبال کردند.

 

وبینار تخصصی روسای دانشگاه عضو «iaup» برگزار شد

با حضور پروفسور محمدشریف ملک زاده رییس منطقه آسیای مرکزی و خاورمیانه IAUP و دکتر غلامحسین مظفری رییس منطقه آزاد کیش و رؤسای دانشگاه های منطقه آزاد کیش